SK Buwol Metal Luka nad Jihlavou

HISTORIE KLUBU

Kopaná se začala v Lukách hrát v roce 1924 – 25 a nebyla zpočátku nijak organizována. V roce 1932 byl založen klub SK Slavia Luka. Za velkého snažení hráčů a příznivců bylo vybudováno pískové hřiště a kabiny. Mužstvo bylo zařazeno do západomoravské župy, kde sehrálo mnoho utkání.V roce 1937 se začalo pracovat s mládeží a vznikl i dorostenecký tým.

Po okupaci roku 1939 spolek zanikl a byl znovu obnoven v roce 1941 pod názvem SK Luka. Družstvo po válce začalo hrát okresní přebor. Postupem času se změnil ještě název klubu na SK Sokol Luka.

V roce 1960 vzniklo také první družstvo žáků. Prvním velkým úspěchem v dospělé kopané byla sezóna 1972-73, kdy mužstvo postoupilo do 1.B třídy.

V 60. letech byly také navázány přátelské styky s německým klubem Forst. První přátelský zápas byl sehrán v roce 1971 ve Forstu. Dnes tato spolupráce probíhá na mládežnické úrovni tím způsobem, že jsou pořádány společné tréninkové tábory. Jeden rok v Lukách a další rok v Německém Forstu.
22. listopadu 1995 uspořádali fotbalisté valnou hromadu a došlo ke změně názvu na SK Buwol Metal Luka. Do klubu také přišel nový a velmi silný sponzor Petr Bulíček.

Do klubu příšlo plno šikovných a zkušených fotbalistů z jiných klubů (hlavně z Jihlavy) a vznikl tak velmi silný tým, který patřil k lepším týmům v Jihomoravském kraji.

Ještě jako účastník 1.A třídy vyhrál tým Jihomoravský pohár, když ve finálovém dvojzápase porazil tým Luk brněnské Medlánky. V roce 1996 tým postoupil z prvního místa 1.A třídy sk:B do župního přeboru Jihomoravského kraje. První sezónu v Jihomoravské župě museli loučtí fotbalisté odehrávat na hřišti v Kamenici, protože v Lukách vznikal nový sportovní areál s travnatou plochou.

Travnatého a nádherného areálu se v Lukách fotbalisté dočkali v červenci 1997, kdy bylo slavnostní otevření travnatého fotbalového hřiště. Slavnostního pozvání se zůčastnili hráči Boby Brno, kteří zde vyhráli 5:0. Předzápas hráli naši žáci proti dívčímu klubu z Jihlavy.

V roce 2002 se podařilo opět vyhrát Jihomoravský pohár, když ve finále hraném ve Zbýšově u Brna porazil tým Luk na penalty Šlapanice. Bohužel sezóna 2001-02, která byla velice úspěšná, byla sezónou v župním přeboru poslední. Vzhledem k finančním možnostem a slabé mládežnické základně se tým přihlásil do okresního přeboru.

Nastal velký zlom Louckého fotbalu. Začalo se více pracovat s mládeží a většina kluků byla z místní odchovanci.Tým prošel výraznou změnou a také se změnila struktura celého klubu. Hned prví sezónu v okresním přeboru tým suverénně vyhrál a podařilo se postoupit do 1.B třídy sk:B. Tam tým vydržel pouze dva roky a opět slavil v sezóně 2004-05 postup z třetího místa do 1.A třídy sk:B, kde hraje i tuto sezónu. Bohužel v následující sezóně opět první tým sestoupil do 1.B třídy, kdy hlavním důvodem byl špatný přístup hráčů.

(text převzat z www.lukanadjihlavou.cz)

Kreatin monohydrát pro objem svalů a sílu